קבוצת ריצה של עמותת החצר הנשית

צילום: מלי גולדפרב

עיסוק בספורט לא רק כמשחק, אלא תוך הצבת יעדים ומטרות, הוכח כמעורר השראה וכמקנה ערכים נוספים לחייהם של בני נוער. הספורט נותן להם כלים לשנות את חייהם לטובה.

בריצה יש ערך מוסף, העיסוק בספורט אינדיווידואלי בתוך קבוצה מאפשר ליחיד להביא לידי ביטוי משמעת עצמית, התמדה ויכולות פיזיות. אולם היותו חלק מקבוצה תורם בכך שעליו לשמש דוגמא לחבריו ולפרגן להם. בקבוצה צריך לדעת "לקחת" מקום ולדעת "לתת" מקום.

אני מאמינה כי בני נוער ראויים למימוש הפוטנציאל האישי שלהם ללא קשר למוצאם, דתם, מקום מגוריהם או מצבם הסוציו אקונומי.

מתוך כל הכתוב כאן, יזמתי לפני חמש שנים את הקמתה של קבוצת ריצה לנערות אתיופיות החיות ביפו ומבקרות ב"חצר הנשית" באופן קבוע.

עמותת "החצר הנשית" מעניקה להן מרחב מוגן, מסגרת תומכת ומסייעת בכל תחומי החיים.

באמונים אנחנו רצות למרחקים שונים עד 10 ק"מ, מבצעות תרגילי גמישות וחיזוק. כחלק מתפיסתי את חוויית  הריצה אנחנו משתתפות בתחרויות ריצה ואירועי ספורט רבים ביניהם: מירוץ סביון, מרתון תל אביב בו רצנו עשרה ק"מ, מירוץ ברוקס – מרתוניה, מירוץ עלם, מירוץ הלילה של תל אביב ועוד…

ההשתתפות במירוצים מפגישה את הנערות עם עולם הריצה ומקנה להן חוויות בלתי נשכחות.חלקן אף זכו במקומות הראשונים וחזרו הביתה לא רק עם מדלית השתתפות אלא עם פרסים והמון כבוד.

בשנות פעילותה של הקבוצה קיימנו פעילויות ספורטיביות ותרבותיות נוספות כמו: מחנה אימונים במכון וינגייט בחופשת הקיץ, סדנה על התמכרויות במרכז רטורנו והתארחנו בהופעה של הפרוייקט של עידן רייכל.

המסר שלי אל הבנות הוא שבעזרת כלים מעולם הריצה ניתן להפוך קשיים להצלחות, ללמוד להציב מטרות ולהגיע אליהן.

בשנה האחרונה נפתח סניף של "החצר הנשית" בקרית מלאכי. בימים אלה אני מתחילה בפעילות של קבוצת ריצה גם שם. עם ציפייה רבה לבאות…

 

 

לאתר של "החצר הנשית" www.hatzer.org.il