רחלי – כלה מהאגדות

צילום: מלי גולדפרב

הרבה פנים פגשתי במשך עבודתי, כלות, שחקניות, דוגמניות בארץ ובעולם. לכל אחת פנים משלה ברגע הזוהר שלה והמיפגש הזה פנים אל מול פנים רגע לפני שהן אותות את המסכה המיוחלת הוא תמיד רגע מיוחד ומרגש.  כשמדובר בכלה זהו רגע מיוחד ביותר ובכלה מיוחדת כמו רחלי ברגע המאושר שבו הוא בונה לעצמה מישפחה כל כך שונה מזו המקורית שלה היה זה רגע מרגש כפליים.
את רחלי פגשתי לגמרי במקרה כחלק מפעילות התנדבותית בעמותת 'אור שלום' הפועלת למען ילדים ונוער בסיכון.  משהו במבטה ובאופטימיות של אישיותה שבה את ליבי מהרגע הראשון.
כהשתקשרו אלי מספר חודשים אח"כ מהעמותה וסיפרו לי שרחלי מתחתנת היה לי ברור שאלווה אותה בתהליך ואת הפנים המתרגשות האלה אני חייבת לאפר בעצמי.
כך, במהרה ,מצאנו עצמנו, רחלי ואני מתתרוצצות אחר שמלה, נעליים וכל האביזרים הנילווים עד שהגיעה רגע השיא – הרגע שחותם ומסכם את כל ארוע החתונה – הפנים של הכלה.
הרגע הזה שבו אני יושבת מול כלה ביום חתונתה הוא רגע מרגש במיוחד. הפנים שלה הם פני הארוע כולו והתפקיד שלי, הוא להיות המגבר, אם תרצו המסך, זו שמוציאה  ומדגישה את כל היופי הפנימי החוצה.
עוד לפני היום המרגש הזה ניפגשנו מספר פעמים לחלום, לתכנן ולוודא שהפירוש שליי לחלום שלה הוא כל מה שהיא קיוותה ועוד. כמו עם כל כלה, היה חשוב לי להתאים את האיפור לאישיותה, לגווניה הטבעיים וכמובן למראה הכולל של הערב, לסגנון השמלה (חשופה או לא), התסרוקת ( אסופה או מרושלת) וכיו"ב. על כוס שוקו חם, עילעלנו במגיזינים וקטלוגים שאני מקפידה להביא ממסעותי בעולם: אופנה, שיער, כלות, צבעים וחומרים רבים שאני אוספת על מנת לתת ולקבל השראה בבחירת המראה הכולל. אז רשמנו ומחקנו תכננו וצחקנו ולבסוף ניבחר המראה המנצח.
את המיפגש הבא כבר ערכנו על מנת לבצע 'איפור ניסיון' ולוודא שכל ההחלטות שקיבלנו אכן עובדות.  רחלי נכנסה לממלכת הצבעים שלי, הביטה על שולחן האיפור המלא בכל טוב והתרגשה עד דמעות.
שולחן האיפור הוא ממלכת הצבעים שלי. כל מוצר ומוצר בו ניבחר בקפידה ממיטב החברות בעולם . האומנות היא לדעת להתאים לכל כלה את המוצרים שיעניקו לה לצד המראה הזוהר תחושה קלילה וטבעית שבה גם תרגיש יפה וגם תרגיש נח.
שוב שיחקנו עם השיער שוב מבטי עיניים, ריסים, גבות, מברשות, צלליות והגענו למראה המושלם. כמה ימים נוספים ונגיע לרגע האמת. החתונה.
ביום החתונה קיבלתי את רחלי כמעט אחרונה. הכל כבר מוכן וההתרגשות בעיצומה. נישאר רק הפנים והשמלה. התישבנו פנים אל מול פנים עיניי בתוך עיניה הדומעות מהתרגשות: show time.
כעת כבר לא נותרו הימורים וניסיונות. לאחר איפור הניסיון כבר הכל ברור. נותר לעצור את הדמעות ולהתחיל ביצירה. איפור בסיס, מסקרה,מברשות, מסרקים, צלליות אודם, גלוס וקצת אבקת קסם ורחלי היתה מוכנה. כעת היה תורי להתרגש עד דמעות לעקוב אחר פניה כשהיא לובשת את השימלה הלבנה, נרגשת כשהיא מביטה בעצמה במראה בפעם האחרונה לפני כניסתה לעולמה החדש.
כמה אני אוהבת את הרגע הזה. בכל פעם מחדש אני מתרגשת להיות שותפה ללידתה של כלה חדשה ברגע הזה שהיא מתבגרת אל תוך מסלול חייה החדש, יפה וזוהרת.